Hakkımızda

Yurdumuz, İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde,kurumsal olarak yeni nesil yurt anlayışıyla 18.000m2’lik alanda hizmet vermektedir. İstanbul Aydın Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu ve Yaşam Merkezi üniversiteye bağlı yurt konseptinde luxury hizmet veren Türkiye’deki ilk ve tek yurttur. Birbirinden farklı özelliklere sahip, misafirhanelerle birlikte 265 odadan oluşan yurdumuz, 600 yerli ve yabancı öğrenciye eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sıcak ve hijyenik bir ortam sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulmuştur.

Öğrencilerine,barınma hizmeti yanında yaşam merkezi statüsünde hizmet veren yurt kompleksimizde TV Salonları, profesyonel fitness ve pilates salonu, kütüphane, etüt ve oyun salonları, kafeterya, restaurant, çamaşır ve ütü odaları ile valiz odaları kullanıma sunulmuştur.

Yurt yaşamını kolaylaştırmak ve öğrencilerimizin rahatını sağlamak amacıyla depreme dayanıklı olarak yapılan yurdumuzda tüm odalarda hilton banyo, wc, ortopedik bazalı yatak, kütüphaneli çalışma masası, kiler dolabı, buzdolabı, özel kasa, elbise dolabı, wifi internet, telefon, jeneratör ve merkezi ısıtma sistemi bulunmaktadır.

Güvenliğin ön planda tutulduğu yurdumuzda, giriş ve çıkışlarda kullanılan yüz tarama sisteminin yanında, kompleksimiz 24 saat gece görüşlü kamera sistemi ile izlenmekte ve profesyonel güvenlik ekibiyle korunmaktadır. Öğrencilerimizin gelen misafirlerini ağırlayabilecekleri luxury misafirhanemiz mevcuttur.